Scrum I

Cel

Szkolenie pozwoli Ci zrozumieć czym jest Scrum i jak może Ci pomóc w tworzeniu wartościowych produktów.

Jak głosi legenda: “
Scrum jest bardzo prosty do wytłumaczenia i bardzo trudny do wdrożenia”. Ciężko byłoby o trafniejsze stwierdzenie. To szkolenie zajmuje się tym co proste: wytłumaczeniem czym Scrum jest i z czym się wiąże.

Pomimo wspomnianej prostoty, Scrum został już przez branżę IT utrudniony, zmieniony i wypaczony na wszelkie możliwe sposoby. Warto więc zacząć od uporządkowania sobie podstaw. 

Dla osób, które ukończą szkolenie Scrum I, polecam jego naturalną kontynuację, w której skupimy się na bardziej zaawansowanych aspektach implementacji: Scrum II.

Czego się nauczysz?

– Czym jest Scrum i czym nie jest
– W czym Scrum może Ci pomóc
– Z jakich elementów składa się Scrum
– Co robić, żeby praca w Scrumie pozwoliła Ci osiągnąć sukces

To szkolenie jest dla Ciebie jeżeli...

– Nie wiesz czym jest Scrum
– Powiedziano Ci że to był Scrum i było to złe doświadczenie
– Dołączasz do zespołu, który pracuje w Scrumie, a nie masz żadnego doświadczenia z tą 
– Twój zespół zastanawia się czy nie spróbować pracy w Scrumie i chcesz zrozumieć co to oznacza

Informacje

– Szkolenie przygotowane jest dla osób początkujących. Może stanowić dla Ciebie wartość jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest Scrum lub wyjaśnić doświadczone lub zasłyszane nieporozumienia. Szkolenie może nie być będzie dla Ciebie przydatne jeżeli na co dzień z powodzeniem jesteś praktykiem Scrum.
– Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatu. Sporą jego część stanowią elementy interaktywne, mające uczyć uczestników poprzez ich zaangażowanie we wspólne ćwiczenia.
– Szkolenie nie wymaga od Ciebie żadnego poprzedniego doświadczenia ani przygotowania. Wymaga jednak dużej otwartości na komunikację i wchodzenie w strefę dyskomfortu w zakresie rozmowy o rzeczach trudnych w konfrontacyjnych okolicznościach.

Czas trwania

8h

Ilość osób

8-12

Koszt

1000 PLN netto / osobę

Tryb

Stacjonarnie lub zdalnie