O mnie

A7301446a

Swoją karierę rozpocząłem po ukończeniu Politechniki Śląskiej na kierunkach Informatyki i Elektroniki na studiach prowadzonych w języku angielskim. Podczas studiów rozpocząłem pracę w IT stawiając swoje pierwsze inżynierskie kroki jako programista.

Jako deweloper oprogramowania pracowałem przez 8 lat, zajmując się głównie platformami technologicznymi Microsoftu oraz aplikacjami webowymi. Miałem to szczęście, że dostałem szansę pracy z ludźmi, którzy zainspirowali mnie do rozwoju i dali mi przestrzeń na rozwijanie się w rolach liderskich. 

Leadership w biznesie zacząłem poznawać od roli Scrum Mastera. Przez kilka lat pracowałem z zespołami w złożonych strukturach wielokulturowych. To właśnie naturalna dla Scrum Mastera postawa jaką jest
servant leader ukształtowała moje podejście do przywództwa. Miała ona później na mnie niebagatelny wpływ, gdy postanowiłem sprawdzić się w rolach menedżerskich, zarządzając zarówno ludźmi jak i odpowiadając za dostarczanie oprogramowania.

Miałem okazję uczestniczyć w tworzeniu produktów dla firm z branż edukacji, finansów, handlu i administracji. Pracowałem dla organizacji operujących zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Pracowałem zarówno nad rozwiązaniami B2B jak i B2C. Miałem styczność z kulturą polską, duńską, hinduską, amerykańską i hiszpańską.

Czego możesz się po mnie spodziewać?

Nie należę do żadnych organizacji a moje szkolenia są autorskie więc nie sprzedaję czegokolwiek z czym sam się nie zgadzam. Nie boję się krytykować tego co uważam za nieskuteczne lub nieefektywne.

Miałem okazję pracować w wielu rożnych rolach utożsamianych dzisiaj z produkcją oprogramowania. Doświadczenie programisty, Scrum Mastera, Delivery Managera i People Managera a nawet Product Ownera, pozwala mi zaoferować Wam bogatą, wieloaspektową wiedzę oraz zbalansowane i realistyczne przemyślenia.

Wreszcie, uczenie zarówno siebie samego jak i innych jest czymś co przynosi mi wielką radość i satysfakcję. Możecie spodziewać się, że będę skupiony nie tylko na przeprowadzeniu szkolenia, ale przede wszystkim na tym, żebyście efektywnie nauczyli się tego, czego potrzebujecie.

W mojej ofercie znajdziecie głównie szkolenia dotyczące Agile, Scrum, przywództwa i narzędzi pozwalających na usprawnianie pracy. Ale nie tylko. Planuję dzielić się też ekspercką wiedzą i doświadczeniem z obszarów nie związanymi z moją profesją i historią pracy w IT. 

Scrum

Duża część moich szkoleń to szkolenia dotyczące ramy metodycznej Scrum lub powiązanych z nią ról i koncepcji. Pomimo, że nie pracuję dla organizacji scrum.org, stanowczo polecam jej szkolenia i egzaminy. Cenię sobie ich zasadność i merytoryczność, co potwierdzają certyfikacje, które uzyskałem.

Liberating Structures

Podczas wielu moich warsztatów używam Liberating Structures, gdyż uważam je za doskonałe narzędzia umożliwiające uczestnikom wejść na najwyższy poziom zaangażowania. Jako współautor polskiego tłumaczenia, gorąco je polecam 🙂

https://liberatingstructures.org.pl/